Araç Arızası

Araç Arızası
Arıza

Arıza

Araç arızaları hiç beklenmedik anlarda gerçekleşebilir. Bir araç kiraladığınızda da araç arızalanabilir. Çünkü araçlar her ne kadar periyodik olarak kontrol edilse dahi beklenmedik arızalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kiralık araç arızaları sürücü için can sıkıcı olsa dahi profesyonel bir araç kiralama firmasından araç kiralama işlemi yaptıysanız, mağdur olmazsınız. Bu yüzden kiralık araç arızalarında müşteri desteği son derece önemlidir.

Kiralık Aracınızda Arıza Oluşması Durumunda Biz Yanınızdayız

Borlease olarak bizden kiraladığınız araçta bir arıza oluşması durumunda her daim yanınızdayız. Kiralık araç kullanımı esnasında beklenmedik arızalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir arıza yaşanması durumunda, arızanın durumuna göre sizlere gerekli desteği 7/24 sağlıyoruz.

Borlease olarak arıza çözümü için gerekli desteği sizlere sağlıyoruz. Eğer arıza ciddiyse, araç kiralama sözleşmenize göre yedek araç verilmesi hizmetimiz de bulunuyor.

Arıza Durumlarında Yapılması Gerekenler

Arıza durumlarında yapılması gerekenlerin bilinmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde basit bir arıza, ciddi sorunlara yol açabilir. Arıza durumlarında yapılması gerekenler ise şu şekildedir;

 

  • Arıza seyir halindeyken meydana geldiyse, aracınızı güvenli bir şekilde yol kenarına çekmelisiniz.
  • Arızayı hareket etmeden önce fark etmeniz durumunda ilgili birimdeki yetkili kişilerle iletişime geçmelisiniz. Yetkili kişinin direktifleri doğrultusunda hareket ederek arızayı giderebilir, sürüş ve araç güvenliğini sağlayabilirsiniz.
  • Arıza giderilemiyorsa, aracınızı bulunduğu yerden hareket ettirmemelisiniz. Böyle bir durumda iletişim servisimizi kullanarak, yol / yardım / destek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Arıza durumlarında önerilen önlemler bu şekildedir. Ekstra maliyetlerle karşı karşıya kalmamak için bu önlemleri uymanız daha sağlıklı olacaktır.

Arıza Durumlarında Yapılması Gerekenler
Kiralık Araç Arızalarında Ekstra Maliyetler

Kiralık Araç Arızalarında Ekstra Maliyetler

Kiralık Araç Arızalarından Kaynaklanan Ekstra Maliyetler ve Çözüm Yolları

Kiralık araç arıza tamir maliyetlerinin hangi taraf tarafından karşılanacağı, taraflar arasındaki sözleşmede yer almaktadır. Bu yüzden araç kiralayacak olan kişilerin sözleşmeleri dikkatli bir şekilde okuması gerekmektedir.

Sözleşmelerde araç arızaları ile ilgili belirli sınırlandırmalar da yer alabilmektedir. Örneğin; “3.000 TL’ye kadar olan araç arızasının maliyeti, araç kiralama firması tarafından karşılanacaktır.” Gibi bir madde yer alabilir.

Bunlara ek olarak kiralık araç arıza bakımı ile ilgili farklı maddeler de sözleşmelerde yer alabilir. Bu yüzden sorunsuz bir kiralık araç deneyimi yaşayabilmek için profesyonel firmalardan faydalanmalı ve sözleşmeyi mutlaka dikkatli bir şekilde okumalısınız. Bu noktada Borlease olarak hizmetinizdeyiz. Daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arıza Çözüm Sürecinde Müşteri Memnuniyeti Garantisi

Borlease olarak uzun yıllardır hizmet vermiş olduğumuz araç kiralama sektöründe, arıza çözüm sürecinde müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz farklı çözüm yolları sayesinde müşterilerimizi mağdur etmiyoruz.

Çözüm yollarımızdan bazıları yol / yardım / destek hizmeti ve yedek araç imkanı. Buna ek olarak basit arızalara karşı 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri destek hattımız bulunuyor. Olası bir arıza durumunda müşteri destek hattımıza bağlanabilir ve arıza çözüm sürecini mağdur olmadan atlatabilirsiniz.