Sıkça Sorulan Sorular

Bakım, Onarım ve Lastik

Aracınızın bakım aralığı, üretici tarafından belirtilen bir kilometre veya zaman diliminde yapılmalıdır. Genellikle bu aralık, 10.000-15.000 km veya 1 yıl (hangisi önce dolarsa) arasındadır. Ancak aracınızın kullanım talimatlarına ve belgelerine bakarak doğru bakım aralığına ulaşabilirsiniz.

Arabanızın yağını değiştirmek için, üretici tarafından önerilen bir kilometre veya zaman dilimi vardır. Genellikle bu aralık, 5.000-10.000 km veya 6 ay ila 1 yıl arasındadır. Ancak, aracınızın kullanım talimatlarına ve belgelerine bakarak doğru yağ değiştirme aralığına ulaşabilirsiniz.

Lastiklerinizin doğru şekilde şişirildiğinden emin olun. Lastiklerin hava basıncı, aracınızın kullanım talimatlarında belirtilen değerlere uygun olmalıdır. Ayrıca lastiklerinizi düzenli olarak gözlemleyin ve aşınma, kesik veya diğer hasar belirtileri için kontrol edin. Lastiklerinizi düzenli aralıklarla rotasyon ve dengelemek, lastiklerinizin ömrünü uzatacaktır.

Aracınızın aküsünün ömrü, kullanılan akü tipine, kullanım sıklığına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genellikle, aracın aküsü her 3-5 yılda bir değiştirilir. Ancak, aracınızın kullanım talimatlarına ve belgelerine bakarak doğru akü değiştirme aralığına ulaşabilirsiniz. Ayrıca aracınızı kullanmadan önce tüm elektronik cihazların kapatıldığından ve aracın düzgün şekilde çalıştığından emin olun.

Kaza ve Hasar

Hasar ile ilgili olayın en kısa zamanda 0216 510 43 13 Borlease iletişim hattına bildirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca; Kazaya karışan tüm araçların bilgilerinin olduğu eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Kaza Tespit Tutanağı, olay yeri fotoğrafları, kazaya karışan tüm araç ve sürücülere ait ehliyet, ruhsat ve trafik poliçesi fotokopileri eksiksiz olarak tedarik edilmelidir. Aksi takdirde kazanın ve hasarın oluşumunun eksik ya da hatalı beyan edilmesi, hiç beyan edilmemesi, resmi raporların Borlease Otomotiv veya yetkili kılınan kuruluşa ulaştırılmamasından kaynaklanan masraflardan Borlease Otomotiv sorumlu tutulamayacaktır.

Araç Teslim/İade

Kiracı adına aracı teslim alacak yetkili kişi, kimliği ve söz konusu araçları almaya yetkili olduğunu belirten Kiracı firmanın antetli kağıdına yazılmış bir bildirim ile aracı teslim alabilmektedir.

İade aracın mesai saatleri içerisinde (09:00 - 18:00 ) Borlease tarafından bildirilen noktaya teslim edilmesi gerekmektedir. Araç teslimi ile ilgili detaylar için 0216 510 43 13 numaralı hattan veya [email protected] mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Kiralama Koşulları

Filo kiralama işlemlerinizde 0216 510 43 13 numaralı telefonu arayarak satış temsilcilerimizle görüşebilir ya da web sitemiz üzerinde bulunan kiralama forumlarını doldurarak talepte bulunabilirsiniz.

Sigorta, Ceza ve HGS

Karayolları Genel Müdürlüğü yaptığı açıklama ile 1999 yılından beri kullanımda olan OGS’nin 31.03.2022 tarihinden itibaren kullanımdan kaldırılacağını duyurmuştur.

İkame Araç

Yapılacak işlemin sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda muadil yedek araç teslimi gerçekleşecektir.