Telematics

Telematics
Telematics Nedir?

Telematics Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza pek çok farklı yenilik dahil oldu. Bu yeniliklerden biri de Telematics olarak biliniyor. Telematics ya da Telematik Sistem, gerçek zamanlı veri aktarımı sağlayan bir sürüş izleme teknolojisi olarak tanımlanmaktadır. Telematik teknolojisi, sağladığı avantajlar sayesinde araç kiralama firmaları tarafında da kullanılmaktadır.

Borlease olarak gelişen teknolojiye ayak uydurarak, çözümlerimizi araçlarınıza entegre ediyoruz. Bu noktada GPS (Global Positioning System), LBS (Locaiton Based Systems) ve Navigasyon özelliklerini kullanarak, filonuz için en uygun optimizasyonu sağlıyoruz.

Telematikli Araç Kiralama Neden Tercih Edilmelidir?

Telematikli araç kiralama sayesinde araç takibi yapılabilmektedir. Araç takibi yapabilme işlemi sayesinde özellikle taşımacılık sektöründe olan şirketler, bu teknolojiyi sık sık tercih etmektedir. Bunun yanında telematikli araçlar, performans değerlendirmesi ve yolculuk kaydedilmesi gibi farklı işlevlere sahiptir. Bu işlemler yapılırken güncel veriler kullanılmaktadır.

Telematikli araçlardan elde edilen güncel veriler işlenerek, rapor alma işlemi yapılabilmektedir. Bu verilerin kullanımı ve saklanması ise son derece önemlidir. Çünkü bu verilerin içerisinde işletme verileri de bulunmaktadır.

Telematikli Araçlarla Filo Yönetimi

Avantajları Nelerdir?

Araçlarınıza telematik teknolojisi monte ederek, filonuzu daha güvenli, verimli ve ekonomik bir hale getirebilirsiniz. Sürüş deneyimini ve verimliliği artırmayı amaçlayan telematik teknolojisinin avantajlarından bazıları şu şekildedir;

 

  • Sürüş güvenliğini artırır.
  • Yakıt tasarrufu sağlar.
  • Şirketler için operasyonel verimliliği artırır.
  • Ciddi zaman tasarrufu sağlar.
  • Araç güvenliğini artırır.
  • Otomatik bakım ve onarım önerileri sunar.
  • Sürüş verileri ve analitik raporlar elde etmenizi sağlar.
Telematikli Araçlarla Filo Yönetimi
Telematikli Araçlarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Telematikli Araçlarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Telematikli araçların avantajları oldukça önemlidir. Ancak sadece bir araç telematik sistemine sahip olmak bunu başarmak için yeterli değildir. Tüm araç telematiği ve filo yönetim sistemleri aynı değildir. Mevcut tüm verilerden en iyi şekilde yararlanmak için kullandığınız sistemin tüm doğru özelliklere sahip olması önemlidir.

Daha basit bir şekilde açıklayacak olursak, telematik teknolojisini kullanacağınız araç ve mevcut filo yönetim sisteminiz bu teknolojiyi desteklemelidir. Aksi takdirde telematik teknolojisinin avantajlarından tam olarak faydalanamazsınız.

Bu noktada Borlease olarak telematikli araçlarımızın ve aracınıza monte etmek istediğiniz telematik teknolojisinin verimli bir şekilde kullanılabileceğinden emin oluyoruz. Eğer aracınız ya da filo yönetim sisteminiz bunu karşılamıyorsa, size gerekli geri dönüşü yapıyoruz

Telematikli Araç Kiralama Fiyatları

Borlease olarak teknolojiyi takip ediyor ve isteğiniz doğrultusunda kiraladığımız araçlara telematik teknolojisini ekleyebiliyoruz. Bu noktada telematik teknolojisinin avantajlarından faydalanmak isterseniz, araç kiralama işlemi esnasında bunu bize iletebilirsiniz. Telematikli araç kiralama fiyatlarıyla, telematiksiz araç kiralama fiyatları farklıdır. Çünkü telematik teknolojisinin kullanılması, sizin tercihinize bağlıdır.

Telematikli araçlar ve telematikli araç kiralama fiyatlarıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için iletişim kanalllarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi Borlease olarak uygun fiyatlı araç kiralama hizmetimizle yanınızdayız.

Telematics'in Sağladığı Faydalar

 

Sürüş Güvenliği

Sürüş Güvenliği

Daha Fazla Bilgi Al

Yakıt Tasarrufu

Yakıt Tasarrufu

Daha Fazla Bilgi Al

Operasyonel Verimlilik

Operasyonel Verimlilik

Daha Fazla Bilgi Al

Zaman Tasarrufu

Zaman Tasarrufu

Daha Fazla Bilgi Al

Araç Güvenliği

Araç Güvenliği

Daha Fazla Bilgi Al