Chery Tiggo 8 Pro İncelemesi Özellikleri ve Modelleri

Chery Tiggo 8 Pro İncelemesi Özellikleri ve Modelleri
  • 11 Temmuz 2024

Chery Tiggo 8 Pro İncelemesi Özellikleri ve Modelleri

Chery Tiggo 8 Pro İncelemesi Özellikleri ve Modelleri

Otomotiv endüstrisinin hızla geliştiği günümüzde, Türkiye pazarında rekabet artmış durumda. Bunun sebebi pazara dahil olan uygun fiyata ve modern teknolojiye sahip modellerin sayısında yaşanan artış.

Günümüz pazarına iddialı bir giriş yapan markaların biri de Chery! Son zamanlarda adını fazlasıyla duyduğumuz Chery markası hem tasarım hem de güç bakımından segmentinin lideri olabilecek modeller sunar.

Özellikle Chery Tiggo 8 Pro, bu segmentte birçok özelliğe sahip. Otomobil severler tarafından Chery Tiggo 8 Pro özellikleri merak edilmektedir. Borlease Otomotiv olarak bu yazımızda, Chery Tiggo 8 Pro hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

Tasarım ve Dış Görünüm    

Chery Tiggo Pro 8, dış tasarımıyla oldukça iddialı bir modeldir. Modelin çarpıcı detaylarından ilki far ve ön tampon tasarımıdır. Farklı bir görünüme sahip olan LED tasarımı, keskin çerçevesiyle ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan bir tasarıma sahiptir.

Bunun yanı sıra SUV gücünü vurgulayan ön tampon tasarımı, cam tavan ve hafızalı yan aynalar da otomobil tasarımındaki gelinen noktanın göstergesi olarak kabul edilebilir. 

chery tiggo 8 pro İç Tasarım ve Konfor

İç Tasarım ve Konfor

Chery Tiggo 8 Pro içi, eşsiz tasarımı ile adeta yeni bir yaşam alanı sunar. Bunun nedeni ise modelin iç tasarımına baktığımızda yolcu konforu için birçok donanımın bulunmasıdır.

Isıtma ve havalandırma özelliklerine sahip olan ekstra destekli deri koltuklar, uzun yolculuklarda dahi konforlu bir deneyim sunarken son teknoloji sürücü koltuğu, sürücüyü tanır ve benzersiz bir kullanım deneyimi sunar. Elektrikli donanıma sahip olan bu koltuk ile tüm ayarları konforunuza göre düzenlemeniz de mümkündür. 

Performans ve Sürüş Deneyimi    

Chery Tiggo8 Pro, güçlü bir motora sahiptir. Yeterli güç ve tork, kolay hızlanma ve sorunsuz bir sürüş deneyimi sağlar. Bunun yanı sıra gelişmiş süspansiyon sistemi ve hızlı direksiyon tepkileri ile yol tutuşunu ve sürüş konforunu artırmaktadır.

7 ileri çift kavrama özelliğine sahip otomatik şanzıman, daha hızlı ve kusursuz vites geçişlerine olanak tanır.

Teknolojik Özellikler

Otomobil teknolojisinde gelen tüm yeniliklere sahip Chery Tiggo 8 Pro, son otomobil trendlerini deneyimlemek için ideal bir seçenektir. Araçta yer alan teknolojik donanımlar kişiselleştirilmiş ve güvenli bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Bunun yanı sıra Akıllı Sesli Komut Sistemi ve Kablosuz CarPlay teknolojik donanımlara sahip olan araç, tam anlamıyla yol arkadaşınız olacak niteliklere sahip. 

Güvenlik Özellikleri  

Chery Tiggo 8 Pro, güvenlik açısından gelişmiş teknolojilere sahip bir modeldir. Otomatik acil frenleme sistemi, şerit takip asistanı, arka çapraz trafik uyarısı, kör nokta uyarı sistemi ve yokuş kalkış desteği gibi özellikleri ile sürücünün ve yolcuların güvenliğini artıran bu model, kullanıcılarına güvenli bir sürüş deneyimi sağlamaktadır.

Chery Tiggo 8 Pro 2024 Fiyatları ve Donanım Paketleri    

Chery Tiggo 8 Pro fiyatları donanımına göre değişiklik göstermektedir. 2024 güncel fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Chery Tiggo 8 Pro Luxury: 1.563.000 TL
  • Chery Tiggo 8 Pro Excellent: 1.693.000 TL
  • Chery Tiggo 8 Pro Avantgarde: 1.813.000 TL

Chery Tiggo 8 Pro donanım konusunda çeşitli paketlere sahiptir. Farklı donanımlar sunan Tiggo 8 Pro Luxury, Chery Tiggo 8 Pro Avantgarde, Chery Tiggo 8 Pro Excellent ve Tiggo 8 Pro Comfort paketlerini kendi ihtiyaçlarınıza göre değerlendirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chery Fiyat Listesi (Her Ay Güncellenir)

chery tiggo 8 pro Güvenlik Özellikleri  

Chery Tiggo 8 Pro'nun Genel Performansı    

Chery Tiggo 8 Pro, motor performansıyla segmentinin iddialı modelleri arasında yer almaktadır. Modelin temelini oluşturan T1X platformu baş ve diz mesafesinin hem ön hem de arka tarafta daha konforlu olmasını sağlar.

Bu iskelet çelik gövdesiyle güvenli sürüş deneyiminde önemli role sahiptir. Özellikle araç seçiminde motor performansı ilk kriteriniz ise bu modeli değerlendirmenizi öneririz.

Ayrıca Chery Tiggo 8 Pro yakıt tüketimi performansının da oldukça verimli olduğunu söyleyebiliriz. Model 100 km’de ortalama 8,1 litre yakıt tüketir. Genel özelliklerine göre değerlendirecek olursak oldukça verimli performans sunduğunu söylemek mümkündür. 

Chery Tiggo 8 Pro Kimler İçin Uygun?

Chery Tiggo 8 Pro genellikle şehir içi ve şehirler arası kullanım için tasarlanmış bir SUV model araçtır. Bu araç; geniş iç hacmi, konforlu sürüş özellikleri ve güvenlik donanımlarıyla dikkat çeken bir modeldir.

Genellikle aileler, uzun yolculuk yapmayı sevenler ve şehir içinde rahat bir sürüş arayanlar için uygun bir seçenek olarak kabul edilmektedir. 

Chery Tiggo 8 Pro En Dolu Paketi Hangisi?

Chery Tiggo8 Pro versiyonları arasında Luxury, Excellent ve Avantgarde paketi bulunur. En dolu paketi ise Avantgarde'dir. 

Chery Tiggo 8 Pro Ne Kadar Yakıyor

Chery Tiggo 8 Pro Ne Kadar Yakıyor?

Chery Tiggo 8 Pro yakıt tüketimi hakkında detaylı bilgiler aşağıdaki gibidir:

Hız DurumuYakıt Tüketimi
Düşük Hız (lt)    10,5
Orta Hız (lt)7,7
Yüksek Hız (lt)7
Çok Yüksek Hız (lt)8,3
Ortalama (lt)8,1
Yakıt Deposu (lt)51

Borlease Otomotiv olarak bu yazımızda, Chery Tiggo 8 Pro modeli hakkında merak edilenleri ele aldık. Araç kiralamadan önce araç modellerini yakından tanımanıza önem veren Borlease’den kiralama hizmeti almak ve prosedürler hakkında detaylı bilgi için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz. Kiralama sürecindeki çeşitli prosedürlerin işleyişi hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.