Türkiye'de En Çok Satılan Araba Marka ve Modelleri (2024 Güncel Tam Liste) 

Türkiye'de En Çok Satılan Araba Marka ve Modelleri (2024 Güncel Tam Liste) 
  • 25 Haziran 2024

Türkiye'de En Çok Satılan Araba Marka ve Modelleri (2024 Güncel Tam Liste) 

Türkiye'de En Çok Satılan Araba Marka ve Modelleri (2024 Güncel Tam Liste) 

2024 senesi güncel veriler kapsamında Türkiye’de en çok satılan arabalar belirlenmiştir. Bu doğrultuda ise en çok satılan 10 marka ve 10 model merak edilmektedir.

Borlease Otomotiv olarak 2024 senesi Türkiye’de en çok satılan araba markalarını ve modelleri, güncel veriler doğrultusunda sizler için listeledik. Marka ve modeller hakkında detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

 

Sıra No Araba Marka Adı Satılan Adet 
1.FIAT 58.212 
2.RENAULT 53.708 
3.FORD 37.313 
4.VOLKSWAGEN 35.168 
5.CHERY 26.990 
6.PEUGEOT 26.193 
7.HYUNDAI 24.380 
8.CITROEN 24.028 
9.TOYOTA 23.651 
10.OPEL 21.959 

 

Sıra No Araba Model Adı Satılan Adet 
1.FIAT EGEA SEDAN  22.441 
2.RENAULT CLİO HATCHBACK 20.819  
3.RENAULT MEGANE SEDAN 17.466 
4.TOYOTA COROLLA 13.489  
5.CHERY TİGGO 8 PRO  11.331
6.TOGG T10X  11.188
7.DACIA DUSTER9572 
8.HYUNDAI i20 8434 
9.FORD FOCUS 7934 
10.HONDA CITY 6738 

FIAT EGEA SEDAN 

Fiat Egea Sedan gerek gençler gerekse aileler ve şirket filoları için oldukça kullanışlı pek çok özellik sunmaktadır. Tasarım, konfor, performans ve güvenlik özellikleri ile Türkiye’de en çok satılan arabalar listesinde ilk sıradadır. Geniş bagaj hacmi ile Fiat Egea Sedan, farklı motor ve şanzıman seçenekleri de sunar.  

RENAULT CLİO HATCHBACK 

Benzinli ve dizel motor seçenekleri ve tasarımı ile Clio Hatchback en çok tutulan arabalar arasında ikinci sırada yer almaktadır. Clio, şehir içi ve otoyol sürüşlerinde keyifli ve konforlu bir sürüş sunar. Ayrıca yakıt verimliliği konusunda da günlük kullanımlarda ekonomik bir seçenektir. 

RENAULT MEGANE SEDAN 

Binek araç satın almak isteyen herkes için alternatifler arasında ilk sıralarda yer alan Megane, Türkiye’de farklı motor seçenekleri ile satışa sunulan bir otomobildir. Motor seçenekleri ile performans konusunda tatmin edici olmasının yanı sıra aynı zamanda bütçe dostudur.  

TOYOTA COROLLA 

Dinamik ve kompakt tasarımıyla öne çıkan Corolla, 2024 senesinde en çok satılan dördüncü araçtır. C1 segmentindeki bu model, senelerdir kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Her yaş grubundan insana hitap eden bu araç, aynı zamanda kolay bakımı ve sorunsuzluğu ile ön plana çıkar. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyanın En Hızlı Arabaları 

CHERY TİGGO 8 PRO 

Yapımında yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığı Chery Tiggo 8 Pro, çeşitli güvenlik donanımları ve eşsiz tasarımı ile oldukça kaliteli otomobiller arasında yer almaktadır. 2024 senesinde Türkiye’de en çok kullanılan arabalar arasında olan Tiggo 8 Pro, SUV segmentinde yer alan bir araç olarak dikkatleri çekmektedir.  

TOGG T10X  

En çok satan araçlar listesinde üst sıralarda yer alan milli gururumuz TOGG T10X’in elde ettiği bu başarı hem modelin göz alıcı tasarımı hem de sahip olduğu teknolojik özelliklerden kaynaklanmaktadır. Özellikle sunulan cazip kredi olanakları ile TOGG T10X satışlarını günden güne artırmaktadır.  

DACIA DUSTER 

Geçtiğimiz ayın en çok satan araçları listesinde yer alan yedinci model olan Dacia Duster, SUV kategorisinde yer alan bir araçtır. Ülkemizde oldukça sevilen tasarımlarda olan Duster hem zorlu yol şartlarına hem de şehir içi ulaşıma uyum sağlaması ile sevilen bir otomobildir. Yeni dönemde Duster Renault markasıyla gün yüzüne çıkacaktır.  

HYUNDAI i20 

Şık tasarımı ile Hyundai i20, listenin sekizinci sırasında yer almaktadır. Şehir aracı olarak karşımıza çıkan i20, dinamik ve modern görünümü ile her zevke hitap etmektedir. Üstelik sahip olduğu teknik özelliklerle de beklentileri karşılayan bir otomobildir.  

FORD FOCUS 

Listenin dokuzuncu sırasında yer alan Ford Focus, Co-Pilot 360 ile çalışan çeşitli teknolojilerle sürüşü daha konforlu hale getiriyor. Dur-Kalk (Stop&Go) fonksiyonu ile geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi ile hızınızı önünüzde seyreden araca göre otomatik olarak ayarlamanız mümkündür. Yenilenen Ford Focus, Aktif Park Asistanı gibi birçok teknolojik özelliği ile ön plana çıkan araçlar arasındaki yerini korumaya devam ediyor. 

HONDA CITY 

Honda City, aerodinamik özellikleri ile dinamik bir sürüş deneyimi sunar. Her detayı düşünülerek tasarlanmış City araçlar, tasarımındaki kendine has modern çizgileriyle kusursuz bir sedan görünüme sahiptir. Ayrıca üst düzey mühendislik mimarı olarak geliştirilen verimli i-VTEC motor ve konforlu CVT şanzımanı ile Honda City, eşsiz bir güç ve yakıt tasarrufu sunar. Bu sayede piyasa arabaları kategorisinde en çok tercih edilen 10 araç arasında da yerini korumaktadır. 

Borlease Otomotiv olarak bu yazımızda, Türkiye’de en çok satılan araba markaları ve modelleri hakkında merak edilenleri ele aldık. Türkiye’de en çok kullanılan arabalar ve kiralama süreci hakkında daha fazla bilgi edinerek Borlease ayrıcalıklarından yararlanmak için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Siz araçların temel özellikleri, araç kiralama hizmeti ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ayıca kiralama sürecindeki çeşitli prosedürlerin işleyişi hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.