Operasyonel Kiralama Nedir?

Operasyonel Kiralama Nedir?
Operasyonel Kiralama ile Araç Temini Hiç Olmadığı Kadar Hızlı

Operasyonel Kiralama ile Araç Temini Hiç Olmadığı Kadar Hızlı

Firmalar, ihtiyaç duydukları araçları satın alabilir ya da kiralayabilir. Firmalar, ihtiyacı olan araçları, kiralama yolunu daha sık tercih etmektedir. Bu kiralama işlemine “Operasyonel Kiralama” adı verilmektedir. Operasyonel kiralama seçeneği sayesinde şirketler ya da kişiler, filo yönetimi konusunda uzmanlarla çalışabilme fırsatı yakalar.

Operasyonel Kiralama işlemi son yıllarda şirketler tarafından sık sık tercih edilmektedir. Bu yüzden operasyonel kiralama işlemi ile ilgili pek çok farklı soru sorulmaktadır. Yazımızın devamın okuyarak, operasyonel kiralama ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşletmeler Neden Operasyonel Kiralamayı Tercih Etmelidir?

İşletmelerin operasyonel kiralamayı tercih etmesinin pek çok farklı nedeni vardır. Bu nedenlerin başında bütçe yönetimi geliyor. Şöyle ki; işletme çalışanları için araç satın almaya karar verdiğinde ciddi bir bütçe ayırması gerekir. Ancak işletmeler operasyonel kiralama ile çok daha düşük bir bütçeyle çalışanlarının araç ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Operasyonel kiralama sayesinde işletmeler filo kiralama işleminde uzman şirketlerle çalışabilir. Bu sayede kiralık filo ihtiyacı ortadan kalkmış olur. Ayrıca operasyonel kiralama işletmelerin ciddi bir şekilde zamandan tasarruf etmesini sağlamaktadır.

Bunlara ek olarak operasyonel kiralama; işletmeleri araçların kasko, bakım ve onarım gibi maliyetlerini kiralama firmasına devretmesini sağlar.

Bakım - Onarım ile Uğraşma

Bakım - Onarım ile Uğraşma

Maddi Zarar Riski Düşük

Maddi Zarar Riski Düşük

Alım Satım Süreçleri Yok

Alım Satım Süreçleri Yok

Operasyonel Araç Kiralama Süreci Nasıl İşler?

Operasyonel araç kiralama süreci sanılanın aksine karmaşık bir süreç değildir. Şirketinizin / işletmenizin ihtiyacı olan araçların markasını, modelini, kaç adet araç kiralamak istediğinizi belirledikten sonra isteklerinizi karşılacak bir araç kiralama firmasıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bu noktada Borlease olarak operasyonel araç kiralama işlemleriniz için yanınızdayız. Operasyonel araç kiralama ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Operasyonel Araç Kiralama Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu hususlardan bazıları şu şekildedir;

 

  • Araç kiralama şirketi ile yapacak olduğunuz anlaşmayı detaylı bir şekilde incelemesiniz. (Operasyonel kiralama sözleşmesi parametleri vb.)
  • İhtiyacınız olan araçların, araç kiralama şirketi tarafından karşılanabileceğine emin olmalısınız.
  • Herhangi bir sorun yaşanabilme ihtimaline karşı araç kiralama firmasına kolay bir şekilde 7/24 ulaşabilmelisiniz.
  • Operasyonel araç kiralama sürecinde, araç kiralama firması ile yapacak olduğunuz anlaşmadaki km sınırına dikkat etmeniz gerekiyor.
Operasyonel Araç Kiralama Süreci Nasıl İşler?

Filo kiralama hizmetimizde tüm süreçleri sizin adınıza biz yönetiyoruz.

Tercih ettiğiniz marka ve model araçları en uygun koşullarda tedarik ediyor, vergi ve bakım periyodlarını kolay takip edilebileceğiniz gibi aynı zamanda hasar, kaza ya da sigorta gibi süreçlerde de profesyonel destek sağlıyoruz.

Periyodik Bakım

Arıza

Hasar

Lastik Değişimi

Muadil Araç

Tescil, Vergi & Sigorta İşlemleri

12 aydan 4 yıla kadar satın alma yapmadan şirket çalışanlarının ulaşım ihtiyaçları karşılanır.

Kiralama işlemleri esnasında imzalanan sözleşme çerçevesinde kullanıcının belirli kurallara/koşullara dikkat etmesi gerekir.

Kontrat süresi bitiminde kiralama şirketine araç iade edilir.

Şirket çalışanlarınızın faaliyetlerinin aksamaması adına ikame araç temini ile oluşabilecek aksaklıklar kontrol altına alınır.

Uzun dönem araç kiralamanın tercih edilmesinde 3 önemli unsur ön plana çıkar

1

Ekonomik Olması

2

Bakım Onarım & Yenileme Süreçlerinin Kolaylığı

3

Zamandan Tasarruf Sağlanması

Operasyonel kiralama ile araç temini hiç olmadığı kadar hızlı

Aylık sabit ve hesaplı kira bedelleri ödeyerek özsermaye kullanmaksızın şirket araçlarınızı tedarik edebilir, nakit akışını yönetebilirsiniz.

Operasyonel Hizmetlerimiz

Sektöründe uzman ve deneyimli kadromuzla, size güvenilir ve profesyonel filo yönetimi hizmeti sunuyoruz.

Bakım ve Onarım

Araçlarınızın bakım ve onarımı orijinal yedek parçalar kullanılarak, zamanında ve sorunsuz olarak yetkili servislerde tamamlanır.

Hasar Yönetimi

Hasar durumunda yetkin uzmanlarımız tarafından hızlı ve doğru hizmet verilir.

Araç Transferi

Aracınız bakım, onarım, muayene vb. durumlarda yerinden alınıp tekrar teslim edilir.