Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı


Değerli Borlease Ailesi,
İş Ortakları ve Paydaşlarımız,

Bor Holding olarak, 2013 yılında araç kiralama sektöründe başlayan, her geçen gün büyüyen hikayemizi bambaşka bir seviyeye taşımanın heyecanını yaşıyoruz. 10 yıl gibi bir sürede elde ettiğimiz otomotiv, sigorta, enerji ve teknoloji gibi alanlara yayılan başarılarımızı halka arz ile taçlandırmanın hazırlığını yapıyoruz.

Borlease’in 10 yıla sığdırdığı başarıları çok daha ileri taşıyacağına inanan, büyüttüğü hedeflerine ulaşmada gücüne güç katacak yatırımcılarla yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Gururluyuz, çünkü 10 sene gibi kısa bir süre içerisinde firmamızı böylesine önemli bir seviyeye taşıyabildik. Gururluyuz, çünkü Cumhuriyetimizin 100. Yılında Borlease markasını ülkemiz için önemli bir değer haline getirebildik.

Halka arz ile birlikte çok benimsediğimiz, kurumsal kimliğimizin en temel parçası olan şeffaflık ilkesini yasal olarak da teminat altına alacak ve çok daha ileri götüreceğiz.

Sektörümüz açısından kısa sayılacak bir sürede gerek uzun dönem filo kiralama alanında kurumsal müşterilerde, gerekse günlük araç kiralamada bireysel müşterilerde büyük bir iddia ve vizyon ortaya koyduk. 2013 yılında Borlease ile başlayan, 2019 yılında SİXT Rent A Car ile genişleyen hizmetlerimizde sektör bilinirliği, araç kapasitesi, hizmet kalitesi en yüksek ve en çok tercih edilen firmalardan biri haline geldik.

Bu çok kıymetli başarılar bize aktif büyüklüğümüzde, karlılığımızda da artış getirdi.

SİXT Rent A Car’ın Türkiye ayağı olarak, 2019-2022 yılları arasında 105 ülkede hem müşteri memnuniyeti hem de döviz bazında ciroda en iyi gelişim gösteren franchise ülkesi olduk.  Aynı yıl 122 binden fazla farklı müşteriye hizmet verirken, müşterilerimizin yüzde 45’inin birden fazla kez araç kiralamasını karşıladık.

Sadece finansal alandaki sonuçlara odaklansaydık belki de bu başarıları elde edemeyecektik. Ancak yaptığı işe sonuna kadar inanan, her biri alanında uzman, verdiği hizmetin öncelikle muhatabında mutluluk ile geri dönüşünü hedefleyen çok değerli çalışma arkadaşlarımızla bu başarıları elde ettik.

Yeni dönemde de önceliklerimizin başında müşteri memnuniyeti gelecek. Borlease ailesine katılacak yatırımcılarımızın yanında hizmet almak için bizleri tercih edecek müşterilerimizle büyümeyi sürdüreceğiz.

Vizyonumuz, müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışıyla çevreye, yasalara, toplumsal ve etik değerlere saygılı, yenilikçi ve sosyal sorumluluk bilincine sahip şirket profiliyle; Türkiye’nin öncü filo kiralama şirketlerinden biri olarak devam etmektir.

Borlease, başarısının arkasında duran “Yenilik, Kolaylık ve Uyum” felsefesi doğrultusunda kaliteli hizmeti ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak büyümeye devam eden bir yapıdır.

Müşteri memnuniyetinin yanında, çevreye ve toplumsal değerlere saygılı, yasal düzenlemelere tam uyum sağlayan ve etik değerlere bağlı hizmet ve çalışma anlayışını güçlü şekilde benimsemeyi sürdüreceğiz.

Bor Holding olarak, sadece araç kiralama alanında değil, elimizin değdiği, yatırım yaptığımız her alanda fark yaratmaya, başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz. 2019 yılı itibariyle bünyemize dahil ettiğimiz Magdeburger Sigorta ile de sigortacılık alanında benimsediğimiz önemli bir vizyonumuz var.

Otomotiv ekosisteminin içerisindeki her gelişimi yakından takip ediyor, değişimleri doğru okuyarak adımlarımızı atmaya özen gösteriyoruz. Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda 2022 yılında kurduğumuz Estasyon markamız ile araç şarj istasyonları ve enerji alanındaki yatırımlarımızın ilk adımını atmış bulunmaktayız. Bor Holding olarak sunduğumuz yenilikçi yaklaşımlarla, birbiriyle sinerji yaratan şirketlerimizin hizmetlerini,Türkiye ve uluslararası arenada topluma başarıyla sunmayı amaçlıyoruz.

Gücümüz, biliyoruz ki tüm çalışma arkadaşlarımızın, Bor Holding ailesinin her bir bireyinin katkılarıyla oluşuyor. Onların özverili çalışmaları, fikirleri işimizin her aşamasında bize ilham veriyor. Bizleri bir araya getiren ortak değerlerimiz ve vizyonumuz, büyük bir ahenkle hareket etmemizi sağlıyor.

Bu güçlü aile, sosyal sorumluluklarının da bilinciyle hareket ederek, topluma ve çevreye karşı duyarlı sürdürülebilir projelere imza atıyor. Bor Holding ve iştirakleri olarak Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzacıları arasındayız. Sürdürülebilirliği her zaman önceliğimiz olarak belirleyerek, ticari başarımızı çevresel ve sosyal performansımızla desteklemek amacındayız.

Bu hedefe ulaşmak için geliştirdiğimiz, Dünya’da bir ilk olan projemiz “Dönüşümde Yaşam Var” ile, Borlease ve SIXT’ten kiralanan günlük ve kurumsal araçların kilometlerini, Help Steps uygulamasıyla Efes Yaşam Tarlası’na ata tohumlarının kullanılarak sürdürülebilir tarımın yaratılması için iyiliğe dönüştürüyoruz.  Gönüllülük esasına dayalı sosyal sorumluluk platformumuz “Gülümseten Yarınlar Atölyesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve ülkemizin sahip olduğu doğal güzellikleri sürdürülebilir projeler ile koruma altına alma amacımızla önemli ilerlemeler kaydediyoruz.

Bu yolda, her birinizin katkısı ve özverisi çok değerli. Sizler, Borlease ailesinin en önemli parçasısınız. Hep birlikte, bu değerler doğrultusunda ilerleyerek daha da büyüyecek, daha da güçleneceğiz.

Böylesine kıymetli bir ekip ile yol yürüdüğümüz için kendimi çok şanlı addediyorum. Borlease’i geleceğe taşıyan çalışanlarımıza, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımla,
Özgür Cem Hancan
Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanı